Овочі - Ягоди - Сад

Херсонські баштанники розробили унікальний контейнер для перевезення кавунів

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Група виробників «Херсонський кавун» спільно з фахівцем з розвитку плодоовочевого ланцюга UHBDP Валерієм Федоренко, ГО «Земля Таврії» і Vital Trading розробили унікальний контейнер, спеціально призначений для перевезення баштанних, що забезпечує тривалу лежкість свіжої продукції.

Про це повідомляє Український проєкт бізнесрозвитку плодоовочівництва (UHBDP).

«На відміну від звичайної октабіни, який зараз використовують через відсутність більш якісної альтернативи, контейнер українського виробництва Vital Trading – це справжня спеціально розроблена конструкція під баштанні, за допомогою якої можна перевозити продукцію в фурі-рефрижераторі на далекі відстані. Нова розробка відкриває нові можливості і створює експортний потенціал для українського ринку баштанних», – наголошується в повідомленні.

У порівнянні з октабіною контейнер для перевезення кавунів має принципові технологічні відмінності, що створюють хороші умови для перевезення швидкопсувної продукції без втрати якості протягом тривалого проміжку часу.

«Октабіни  – це ящики для перевезення ПЕТ-заготовок, вони не призначені для перевезення баштанних, – розповів Валерій Федоренко. – Ще 12 років тому я знайшов їх випадково на «Рубіжанському трубному заводі» і пристосував для перевезення кавунів, адже іншої підходящої тари для перевезення баштанних тоді ще не було». 

Але тепер є прекрасна альтернатива – розроблений контейнер спеціального призначення з урахуванням особливостей впливу статичних і динамічних навантажень при перевезенні кавунів на далекі відстані.

Контейнер має міцний подвійний корпус, захисні картонні кутники та вентиляційні отвори на дні і зверху контейнера, які забезпечують постійне продування баштанних зверху і знизу.

Розмір контейнера становить 1200 × 800 × 800 мм, місткість – 320-330 кг залежно від калібру кавунів.

Читайте також: На херсонських кавунах з’являться наліпки з QR-кодом

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями