Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Хелатні сполуки заліза рятують саджанці яблуні від хлорозу

Хелатні сполуки заліза рятують саджанці яблуні від хлорозу

Саджанці зерняткових культур і, зокрема, яблуні часто страждають на хлороз у розсадниках, що закладені на карбонатних та/або малогумусних ґрунтах.

Хвороба спочатку ослаблює, а згодом і повністю блокує у рослин фотосинтез. Якщо її розвиток не спинити, плодові дерева і кущі гинуть.

Хлороз може зникати, а згодом проявлятися знову. Найсильнішими є прояви у період від розпускання листків і до кінця плодоношення. Під кінець літа хвороба припиняється.

Якщо ураження багаторічних насаджень хлорозом сильне, то знадобляться дієві препарати, здатні швидко забезпечити пагони й листя залізом, щоб у зелених тканинах утворився хлорофіл і відновився обмін речовин та фотосинтез.

До прикладу, можна застосувати хелатні сполуки заліза. Їх можна вносити як у ґрунт, так і позакоренево, за допомогою обприскування. Вони швидко розчиняються у воді й добре засвоюються кореневою системою рослин, хелати стійкі у лужному середовищі.

Довідка

Хлороз є наслідком нестачі деяких елементів, які входять до складу молекули хлорофілу, – Мg, Ca, K, P, Мn. Захворювання спричиняють й інші чинники: високе значення рН ґрунту, низькі температури, порушення режиму аерації, вірусні інфекції тощо.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали