Овочі-Ягоди-Сад

Харківським фермерам передали 35 тонн гуманітарного насіння овочів

На потреби фермерів Харківської області передали 35 тонн насіння овочевих культур від французької компанії. Зерно можуть отримати усі охочі аграрії регіону безоплатно.

Про це повідомляють у Харківській ОВА.

«Ми продовжуємо плідну роботу на базі Регіонального офісу міжнародного співробітництва, аби допомагати аграріям області. Значна кількість підприємств постраждала внаслідок дій окупантів. Тому це зерно дасть змогу заощадити хоча б на посівному матеріалі», – зазначив заступник начальника Харківської ОВА Євген Іванов.

Зазначають, що наразі 12 господарств області, які займаються постійним вирощуванням овочів відкритого ґрунту, надіслали запит на отримання гуманітарного насіння. Крім того, в межах меморандуму безкоштовний посівний матеріал можуть отримати і приватні домоволодіння.

«Переконаний, що кількість запитів на отримання насіння буде рости. Це дуже хороша ініціатива, адже з часом насіння втрачає якість та репродуктивний потенціал. А це зерно – свіже, молоде і має перспективу хорошої врожайності», – зазначив голова правління Харківської обласної організації роботодавців у сфері агропромислового розвитку Іван Глянь.

Також було укладено меморандум про партнерство та співпрацю між Харківською обласною організацією роботодавців у сфері агропромислового розвитку та Інститутом овочівництва і баштанництва НААН. Установа надаватиме методичні та практичні рекомендації фермерам регіону щодо догляду та зрощування рослин.

«Ці сорти французького насіння якісні, не протруєні, можуть зберігатися по декілька років і не втратять своїх властивостей. Крім того, тут багато сортів тих чи інших овочів, яким може знадобитися особливий нагляд, враховуючи ґрунт та погодні умови», – розповів директор Інституту овочівництва і баштанництва НААН Олександр Куц.

За попередніми підрахунками, насіння овочевих культур має вистачити на засів близько 8 тис. га.

Реалізувати це вдалося в межах меморандуму про співпрацю та передачу насіння, який було укладено між Департаментом агропромислового розвитку Харківської ОВА, Асоціацією «SAFE» та обласною організацією роботодавців у сфері агропромислового розвитку. В укладанні документу сприяв Комітет медичної допомоги в Закарпатті.