Овочі-Ягоди-Сад

Горіхова муха може перечікувати в ґрунті у стадії лялечок два роки

Горіхова муха – найнебезпечніший шкідник волоського горіха. Протягом року вона утворює одне покоління, зимує бочкуватою лялечкою у ґрунті, зазвичай безпосередньо під деревом, на якому живилася попереднього року.

Перші мухи вилітають із ґрунту у середині липня, останні – в кінці вересня – на початку жовтня.

На дереві шкідник найохочіше заселяє затінені частини крони або сектори, в яких є найбільше плодів. Через 10 днів після того як самиці об’являться, вилізуть із ґрунту і переселяться на дерево, вони відкладають яйця. На одному плоді може бути навіть до 152 яєць. Через 5 днів з яєць відроджуються личинки.

У зеленому оплодні личинка просвердлює ходи й живиться його м’якушем. Розвиток личинок триває 30-40 днів. Доросла личинка залишає плід, лялькується у ґрунті й вичікує до наступного літа.

У стадії лялечок шкідник може перечікувати у ґрунті й два роки, що іноді призводить до масового прояву шкідника у насадженнях.

Уражені плоди волоського горіха мають зм’яклий і почорнілий оплодень у місці, де самиці відклали яйця. Поверхня оплодня лишається неушкодженою, а м’якуш унаслідок життєдіяльності личинок перетворюється у чорну драглисту масу.

Коли личинки залишать плід, чорна драглиста маса прилипає до шкаралупи. Уражені плоди обпадають або тримаються на дереві цілу зиму.

Найнебезпечнішими є мухи, які вилетіли першими – з середини липня до середини серпня – через те, що вони пошкоджують шкаралупу, яка в цей час саме дерев’яніє, та ядро.

Якщо личинки уражують провідну тканину у плодоніжці, й плід погано забезпечується поживними речовинами, ядра горіха також сильно атрофуються.

Менш небезпечні пізні мухи, які вилітають із кінця серпня. Їхні личинки пошкоджують зелений оплодень, унаслідок цього теж чорніє здерев’яніла шкаралупа. Плоди, які було уражено, погано визрівають. Також припиняється розвиток личинок, які опадають на землю разом із плодами

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!