Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

ФГ «Межирічка» картоплю вирощує за традицією, а не через маржинальність

ФГ «Межирічка» картоплю вирощує за традицією, а не через маржинальність

Фермерське господарство «Межирічка» з Радомишльського району Житомирської області вирощує 300 га картоплі. Переважно через традицію, напрацьовану виробничу базу та налагоджений збут.

Про це повідомляє журнал «Плантатор»

Видання зазначає, що попри незначну маржинальність,  від картоплі фермерське господарство відмовлятися не планує.

«По-перше, вирощування цієї культури стало сімейною традицією, – пояснюється у статті. – Батько Миколи Петровича не просто її вирощував, а вмів робити це краще за інших. Із присадибної ділянки у 50 соток збирав 10 т, тобто мав урожайність 20 т/га. Його син випередив батька: за поливу врожайність картоплі становить 40 т/га. Прийняли естафету вирощування цієї культури сини Миколи Петровича — старший Олексій, який у господарстві відповідає за агрономію і техніку, і Олександр, який займається збутом. Допомагають трьом чоловікам їхні дружини». 

Другим аргументом за картоплярство є накопичена виробнича база: окрім техніки, є сховище на 800 т. А третім фактором є налагоджений збут. Ранню картоплю починають копати 1 липня. Із цього часу й до 1 листопада картопля з «Межирічки», розфасована в сітки по 16 кг, постійно постачається до супермаркетів. Напередодні зими в сховищі залишаються лише насіннєві бульби.

Читайте також: Поливати картоплю вдається з резервних ставків, але далеко не щороку

Журнали