Фермери визначили найперспективніший зарубіжний ринок фруктів та ягід
Вітчизняні виробники сільгосппродукції вважають найбільш перспективним та привабливим зовнішнім ринком вважають КНР через величезні об’єми споживання.
Про це повідомляється у звіті Української асоціації бізнесу і торгівлі (UBTA)
Зазначається, що щороку, починаючи з 2011-го, імпорт плодів значно перевищує експорт. Незважаючи на доступ до торговельних майданчиків на 99 експортних ринках, за даними UBTA, наразі їхня частка в аграрному експорті становить лише 1,1%.
Українські їстівні плоди найбільше імпортують до країн Європи: 78,2% фруктів та інших плодів з України, тоді як інші покупці розподілилися наступним чином:
- до країн Євразійського економічного союзу– 10,1%;
- до Північної та Південної Америк — 6,6%;
- до країн Близького Сходу — 2,7%;
- до Азії — 1,8%;
- до Південно-Східної Азії — 0,4%;
- до країн Африки — 0,1%.
«Варто зазначити, що найбільш перспективним та привабливим зовнішнім ринком вітчизняні виробники с/г продукції вважають КНР через величезні об’єми споживання харчових продуктів цією азіатською країною. Перепоною для виходу на китайський ринок нашої плодової продукції є відсутність необхідних торговельних угод, які мають бути підписані на міжурядовому рівні обома країнами. Без цього процедура постачання українських товарів до Піднебесної не може бути розпочата», — зазначається у матеріалі.
Читайте також: Найбільше яблука в України купують ОАЕ та Швеція