Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Фермери не бачать сенсу збирати баклажани ‒ дешевше лишити на полі

Фермери не бачать сенсу збирати баклажани ‒ дешевше лишити на полі

Ціни на баклажани цього року стали неприємною несподіванкою для українських фермерів. Ціна на баклажани, яка склалася сьогодні: близько 1,5-1,8 грн./кг (0,05-0,06 євро) в полі, не дозволяє компенсувати навіть витрати на збирання врожаю, заявляють фермери. Багато з господарств взагалі припинили збирання цих овочів.

Про це пише сайт «Шувар».

«Падіння ціни на баклажани цього року пов’язано із зростанням виробництва та падінням попиту з боку переробних підприємств та експортерів», ‒ пояснює ситуацію Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи.

За її словами, вийти на ринок ЄС поки теж дуже важко, бо якість баклажанів в українських господарствах переважно не відповідає вимогам європейських покупців. Хоча, наголошує Тетяна Гетьман, цінова кон’юнктура європейського ринку зараз дуже сприяє експорту українських баклажанів. Так, у сусідній Польщі ці овочі сьогодні коштують близько 0,34-0,45 євро/кг.

«Проблема з якістю баклажанів зараз пов’язана саме з низьким попитом попередні місяці, ‒ додає Вадим Дудка, керівник компанії «Агроаналіз». ‒ Плоди баклажана збирають недозрілими, як і огірка, наприклад. І якщо вчасно не зірвати з куща їх на цій стадії, плоди дуже швидко перестигають, через що старіє сам кущ і вже не може формувати плоди нормальної якості. А дозволити собі оплачувати збивання перестиглих плодів з куща фермери не можуть, оскільки не бачать перспектив компенсувати ці витрати продажем майбутнього врожаю за привабливими цінами».

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали