Овочі-Ягоди-Сад

Через газову кризу скорочується виробництво тепличних овочів у ЄС

Через газову кризу скорочується виробництво тепличних овочів у ЄС

Через зростання цін на електроенергію та газ нідерландські тепличники змушені зменшувати досвічування рослин у теплицях, задумуються про скорочення сезону восени та пізніший його початок навесні, повідомляє Bloomberg.

Теплиці в Нідерландах займають близько 10 тис. га – за площею як Париж. На їх опалення потрібно до 3 млрд кубометрів природного газу на рік, або приблизно 8,2% загального споживання країни палива. 

За словами Сінді ван Рейсвік, старшої аналітикині Rabobank, зростання цін на газ спонукає деяких виробників зменшити освітлення, раніше завершити вегетаційний період або планувати розпочати пізніше навесні наступного року.

«Це радикальні заходи, які зменшують виробництво та врожайність та мають великі економічні наслідки для компаній, – повідомляє галузева асоціація Glastuinbouw Nederland. – Ми не можемо виключити, чи споживачі також будуть платити більше за свої овочі, квіти та рослини».

Компанія Lans, що вирощує томати у Маасдайку – близько 40 мільйонів кілограмів овочів на рік, зменшили освітлення в теплицях на 20-50%.

і 50–80%.

«Зараз наше виробництво скорочується приблизно на 10%, і може досягти 20%. Згодом клієнти потроху почнуть платити більше», – сказав Ервін ван дер Ланс, операційний директор компанії.

Читайте також: У США сповільнюється ріст виробництва тепличних овочів