Овочі-Ягоди-Сад

Фермер розповів як отримує садивний матеріал часнику

Фермер розповів як отримує садивний матеріал часнику

10 га часнику біля сіл Козинці й Пеньківка Вінницькій області ФГ «Агро-Майстер» засаджує власним садивним матеріалом – однозубками, які вирощує з повітряних цибулинок. Ці цибулинки збирають разом з основним урожаєм – товарними головками часнику.

Про це повідомляє журнал «Плантатор»

«Зазвичай ми збираємо часник з 5 до 15 липня, за цей час потрібно зібрати весь урожай, щоб він не перестояв і головка не розпалася на зубки, – зауважив Василь Гудзовський, заступник керівника ФГ «Агро-Майстер». – Якщо розпадеться – втратимо частину врожаю. У нас процес збирання часнику частково механізований. Спочатку ми підкопуємо головки спеціальною віброскобою, яка кріпиться до трактора, а потім вручну вириваємо рослини. Ми викопуємо часник зі стеблом та повітряними цибулинками».

Викопаний часник залишають на 3–4 дні лежати під сонцем. Потім ми його підвішують в  прохолодних приміщеннях, які гарно провітрюються. Там він досушується протягом місяця. Після цього відокремлюють головки від стебла з повітряними кульками. Головки перебираєють, калібрують та відправляють на зберігання й переробку. А стебла з повітряними цибулинками молотять й отримують гарне безвірусне насіння. 

«Безвірусне насіння з осені висіваємо і наступного року отримуємо однозубку – якісний посадковий матеріал, – додав Василь Гудзовський. – Ми її викопуємо, підсушуємо, калібруємо і потім використовуємо для посіву часнику на своїх полях та частково реалізуємо господарствам і населенню».

Читайте також: 10 га часника засаджують саморобною сівалкою