Овочі-Ягоди-Сад

Фермер пояснив, як він підбирав сорт полуниці

Фермер пояснив, як він підбирав сорт полуниці

ФГ «Беррі Прикарпаття», що займає 1 га відкритого та закритого ґрунту в селі Чукалівка на Івано-Франківщині, зупинилося на вирощуванні сорту Мурано. Він добре плодоносить у цій місцевості, красивий та транспортабельний.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

«Ми надаємо перевагу сортам нейтрального світового дня італійської селекції, нині вирощуємо сорт НСД Мурано, – розповів власник господарства Богдан Лутчин. –  Спочатку я орієнтувався на сорти за відгуками в інтернеті й навіть не розумів, що кожен із них у різних регіонах України поводиться інакше. Але методом проб і помилок ми вийшли на ті ягідні сорти, які ефективно плодоносять саме на Прикарпатті, тобто за характерних для нашої області природно-кліматичних умов. Наш сорт Мурано адаптований до перепадів температури, дає пристойний урожай. Споживач купує очима, тож нам важливо дібрати такий сорт, який був би передусім смачним, зручним для транспортування і привабливим для ока».  

Окрім того «беррі Прикарпаття» випробовує 2–3 сорти на невеликій ділянці.

«Скажімо, комп’ютери й телефони потребують регулярного оновлення програмного забезпечення, тоді вони працюють швидше. Так само й сорти треба час від часу змінювати, орієнтуючись на нові», – пояснив фермер. 

За словами Богдана Лутчина, малим ягідним господарствам, простіше перепрофілюватися, оскільки вони мають 50–100 тис. рослин. А тим, хто садить, приміром, 100 млн це зробити важче. 

«Ми мобільніші, швидше можемо переформатуватися. У цій ситуації ми почуваємося краще, більше відгукуємося на новинки», – каже він.

Читайте також: Площі під лохиною зростатимуть, під малиною – скорочуватимуться