Фермер поділився технологією захисту моркви
Фермер з міста Каховка Херсонської області Олег Бліжніков вирощує овочі на 60 га, з них 5–10 щороку займає морква. Завдяки профілактичним щотижневим обробкам морква не хворіє, не має проблем зі шкідниками.
Про це повідомляє журнал «Плантатор».
«У мене морква не хворіє, – поділився фермер. – На мою думку, всі хвороби через те, що фермери невчасно обробляють моркву проти хвороб та шкідників. Треба запобігати хворобі, а не лікувати потім, коли половина врожаю вже пропала. Лікувати набагато дорожче та важче, ніж проводити профілактику. Я обробляю посадки моркви з профілактичною метою щотижя».
Найбільш поширеними грибними хворобами моркви є: біла гниль, сіра гниль, фомоз (бура гниль), альтернаріоз, борошниста роса моркви, а також мокра бактеріальна гниль моркви.
«Фунгіциди підбираємо залежно від стану посівів та погодних умов: одні — в спекотну погоду, інші — в холодну та вологу, – зауважив Олег Бліжніков. – Наприклад, у спекотну погоду часто морква уражується грибами роду Alternaria (чорна гниль моркви). З альтернаріозом чудово справляються Скор, Світч, Квадріс, Мобіль, Циделі топ, біофунгіциди — Фітоспорин М, Планриз тощо».
За надмірних опадів морква найчастіше хворіє на фомоз, борошнисту росу моркви, білу гниль. Тут більш доречним буде застосування препаратів Топсін М, Фалькон, Натіво, Імпакт Т, Колосаль Про тощо.
«Основні шкідники моркви– це морквяна муха, листоблішка, дротяники, зонтична міль, слимаки, морквяна попелиця, озима совка. Зараз багатий вибір інсектицидів, які можна використовувати у боротьбі зі шкідниками моркви: Карате Зеон, Коннект, Борей, Актеллік, Енжіо та інші», – додав він.
Проти ґрунтових шкідників насіння протруюють перед посівом протруйниками Престиж, Матадор, Командор Екстра тощо.
Читайте також: Максимальне азотне живлення для моркви не має перевищувати 100 кг/га – фермер