Овочі-Ягоди-Сад

Максимальне азотне живлення для моркви не має перевищувати 100 кг/га - фермер

Одноразове внесення значної кількості азотних добрив під моркву може спричинити розвиток хвороб на рослинах та погіршення товарності коренеплодів.

Про це журналу «Плантатор» розповів Олександр Золотарьов, директор ФГ «Вігроу», (Харківська обл).

«Хочу акцентувати увагу на азотному живленні моркви, –– прокоментувавфермер. –– Не можна вносити азотні добрива під моркву в кількості 300–400 кг/га, як для інших овочевих культур. Для моркви максимальною нормою є 100 кг/га. Якщо рослина отримує значну кількість азотного живлення, тоді з’являються хвороби, рослини більше уражуються шкідниками, погіршується товарний вигляд коренеплодів».

Для отримання високого врожаю в господарстві шляхом фертигації під моркву вносять аміачну та кальцієву селітру, ортофосфорну кислоту, сульфат магнію та калію, а також Новалон 03:07:37 –– комплексне водорозчинне добриво з мікроелементами, яке за рахунок високого вмісту калію, магнію та сірки є ефективним, особливо в другій половині вегетації культури. Окрім фертигації, проводять підживлення по листу такими препаратами, як Фоліар Старт, Спідфор бор та Фоліар К.

У 2019 році ФГ «Вігроу» отримало врожай моркви в середньому 80 т/га. Планувалося більше: до 100–120 т/га, але на заваді став технологічний фактор. Зима була затяжною, в полі довго лежав сніг. Через несвоєчасний обробіток ґрунту була недостатньо ретельно підготовлена площа, нарізання гребенів здійснювалося по надто вологому ґрунту, тому й сходи були не достатньо вирівняні.

Читайте також:ПП «Імпак» придбало гідрокулер для охолодження овочів на експорт

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!