Овочі-Ягоди-Сад

Експорт вітчизняних томатів сягнув мінімуму за останні дев’ять років

Експорт вітчизняних томатів сягнув мінімуму за останні дев’ять років

У поточному сезоні Україна помітно скоротила свою присутність на міжнародному ринку томата. Як свідчать дані митної статистики, поставки цієї продукції знизилися до мінімального показника за останні дев’ять років.

Зокрема, в листопаді цього року Україна експортувала трохи менше 2 тис. тонн томатів, що на третину поступається показнику за аналогічний місяць 2016 року.

Всього ж за 11 місяців нинішнього сезону українські компанії відвантажили на зовнішні ринки 20,8 тис. тонн томата, що на 41% менше, ніж за такий же період у попередньому сезоні, і є рекордним мінімумом за останні дев’ять років.

Скорочення поставок спостерігається за всіма без винятку основними напрямками. Зокрема, експорт до Білорусі зменшився відразу в 1,7 раза і склав лише 17,5 тис. тонн. Для порівняння: в період з січня по листопад 2016 року в цьому напрямку Україна експортувала 30 тис. тонн томатів. Проте і зараз Білорусь залишається головним споживачем українського томата.

Помітно знизилися поставки і до країн Євросоюзу. За 11 місяців нинішнього сезону європейські компанії закупили 2,9 тис. тонн українського томата, що в 1,5 раза менше, ніж за аналогічний період попереднього року.

Основним покупцем зазначеної продукції серед країн ЄС, як і раніше, є Польща. Однак вона скоротила обсяги імпорту томата з України порівняно з січнем-листопадом 2016 року майже на 40% ‒ до 1,7 тис. тонн.

АПК-Информ: овощи и фрукты

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!