Овочі-Ягоди-Сад

Експорт українських горіхів зросте на 60%

Експорт українських горіхів зросте на 60%

За даними доповіді Tree Nuts Міністерства сільського господарства США (USDA), у сезоні 2022/23 років, експорт волоських горіхів з України експорт зросте майже на 60% до 95 тис. тонн.

У той же час прогнозується, що виробництво горіхів в Україні впаде на 17% до 96 тис. тонн через різке скорочення площ у окремих районах Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Харківської та Херсонської областей після російського вторгнення в лютому 2022 року.

За даними USDA у сезоні 2022/23 років світове виробництво волоських горіхів досягне 2,6 млн тонн (у шкаралупі), що на 12% більше, ніж минулого сезону.

Виробництво в Китаї, другому найбільшому виробнику волоського горіха, за оцінками, зросте на 27% порівняно з попереднім роком у 2022/23 рр. до 1,4 млн тонн завдяки сприятливим умовам вирощування. Китайський експорт волоського горіха зросте на 6% порівняно з аналогічним періодом минулого року до 225 тис. тонн завдяки збільшенню поставок на ключові ринки Китаю, включаючи Казахстан, ОАЕ та Туреччину.

У той же час виробництво волоського горіха в США знизиться на 1%, до 653 тис. тонн. Тим не менш, це зростання на 1% від середнього за 5 років. Прогнозується, що експорт волоських горіхів із США впаде на 3% порівняно з аналогічним періодом минулого року до 485 тис. тонн через зниження поставок до ЄС, Туреччини та ОАЕ.

Читайте також: Експортер горіхів розповів про перспективи наступного сезону