Овочі-Ягоди-Сад

Експорт української суниці садової впав через невеликі врожаї

Експорт української суниці садової впав через невеликі врожаї

Нінішній сезон експорту вітчизняної суниці садової продемонстрував гірші результати, ніж торік, пише «Інфо-Шувар».

Його початок був дуже оптимістичний – у травні 2017 року Україна експортувала рекордний обсяг свіжої суниці – 450 тонн. Але вже у червні, на піку продажів, на зовнішні ринки відправили лише 1,2 тис. тонн ягоди. Це майже в 1,5 рази менше, ніж у червні 2016 року.  

Таким чином, загальний результат міжнародної торгівлі  суницею садовою за останні два місяці порівняно з аналогічним періодом 2016 року знизився майже на третину. При цьому географія експорту не змінилася, головним покупцем української суниці садової лишилася Білорусь.

«У поточному сезоні головною перепоною для експорту суниці став слабкий урожай  в центральних та західних регіонах України, – пояснює експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман. – Через весняні заморозки в цих областях втрати на суничних плантаціях були навіть більшими, ніж на півдні. Саме тому, загальна пропозиція суниці в червні була меншою, ніж зазвичай, а ягода експортної якості взагалі була дефіцитом».

З огляду на ці обставини, навіть 1,6 тис. тонн – досить непоганий показник для України, бо ще три роки тому суницю садову майже не експортували, додала експерт.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!