Експорт плодів, горіхів та ягід за перший квартал 2024 року зріс на 47%
За перші три місяці 2024 року, як свідчать дані Державної митної служби, виручка від експорту плодів, ягід і горіхів збільшилась на 47% – до $87 млн. На початку 2024 року найбільші доходи профільним експортерам приносять волоські горіхи ($38 млн), заморожені ягоди і фрукти ($29 млн), яблука та груші ($11 млн).
Про це повідомляють Українській асоціації аграрного експорту (УААЕ).
Зазначають, що за цей час експорт агропродовольства склав $6,5 млрд, що на 4% менше, ніж у першому кварталі минулого року.
Українська асоціація аграрного експорту відзначає, що абсолютна більшість товарних груп та окремих продуктів з доданою вартістю у січні-березні 2024 року мають зростаючі показники експорту. Збільшились кількісні і вартісні обсяги продажів на зовнішніх ринках м’яса і субпродуктів, продукції садівництва, цукрових, шоколадних та хлібобулочних солодощів, різних продуктів плодоовочевої переробки, свіжої цибулі й часнику, макаронних виробів, морозива. З іншого боку, зараз менший експорт молокопродуктів і пшеничного борошна, а ціни яєць і меду на зовнішніх ринках продовжують знижуватись.
Ринок Євросоюзу зберігає статус основного для збуту української агропродовольчої продукції.
Однак з червня нинішнього року чергове продовження лібералізації зовнішньої торгівлі для наших експортерів супроводжуватиметься додатковими потенційними обмеженнями на поставки м’яса птиці, яєць, цукру, вівса, круп, кукурудзи й меду при їх перевищенні обсягів, які фіксувались у другому півріччі 2021 року та пртягом 2022-2023 років, тобто під час найбільшого зростання.
«Враховуючи нові заходи впливу на українські продовольчі продукти з боку ЄС, УААЕ вважає за доцільне, з метою мінімізації очікуваних втрат профільних експортерів у короткостроковій перспективі, вже зараз проводити активну роботу з диверсифікації географії збуту, зокрема використовуючи ринки країн африканського континенту, Близького Сходу та Південно-Східної Азії», – наголошують в асоціації.
Читайте також: Обсяг контейнерних перевезень залізницею зріс на 70%