Овочі-Ягоди-Сад

Експерти спрогнозували, що цибулі буде достатньо

Експерти спрогнозували, що цибулі буде достатньо

Компенсувати втрати площ цибулі на  окупованій Херсонщині, де вирощувалося найбільше цього овоча, зможуть збільшенням посівів у домогосподарствах, агропідприємствах і в крайньому випадку – експорту.

Про це повідомляють в Українському клубі аграрного бізнесу (УКАБ).

Експерти зазначають, що в Україні в 2021 році було вирощено 1 млн тонн цибулі на площі 53,8 тис. га. Як і для всієї галузі овочівництва в Україні, для цибулі є характерним висока частка домогосподарств в структурі виробництва: за результатами 2021 року вона становила 89%.

«Якщо розглядати промислове виробництво цибулі, то в 2021 році було зібрано 107,5 тис. тонн цибулі. Найбільші обсяги були зібрані в Херсонській (31% промислового виробництва цибулі), Дніпропетровській (17%) та Миколаївській (14%) областях. Зараз Херсонська область знаходиться під тимчасовою окупацією російських військ. Цей факт в комбінації з руйнуванням традиційних шляхів логістики призвів до різкого зростання цін на цибулю на початку війни в торгівельних точках», – розповіла Світлана Литвин, аналітикиня УКАБ.

Вона додала, що на початку війни середня ціна на цибулю виросла на 44%, проте із налагодженням логістики, зменшення паніки та імпорту на початок травня знизилася до 16,70 грн/кг.

За попередніми оцінками УКАБ, дефіциту цибулі цього року не має бути. Стабілізуватимуть ситуацію із забезпеченістю України цибулею збільшення площ під цибулею в домогосподарствах та сільгосппідприємствах. У крайньому випадку цибулю можна імпортувати з сусідніх країн.

Читайте також: На окупованій Хероснщині ранню капусту віддають за безцінь