Овочі-Ягоди-Сад

Експерти спрогнозували імпорт дешевої цибулі з Єгипту 

Експерти спрогнозували імпорт дешевої цибулі з Єгипту 

Експерти очікують, що сьогодні в Єгипті розпочнуть відвантаження цибулі на експорт, адже заборона цього закінчилася 31 березня 2024 року. Ціни на цей овоч впали втричі, до $0,30-0,33 в роздрібній торгівлі.

Про це повідомляє EastFruit.

Аналітики проєкту зазначають, що цибуля є  зазначають, що цибуля є одним із найважливіших джерел валютної виручки в структурі експорту сільськогосподарської продукції Єгипту. Також, за оцінками EastFruit, обсяги виробництва цибулі 2024 року в Єгипті можуть різко зрости, що може призвести до ще більш істотного зниження цін на цей товар.

«Ціни на цибулю в Європі залишаються в цьому сезоні високими у зв’язку з літньою посухою в Нідерландах, Німеччині та в низці інших країн Західної Європи, з подальшими затяжними періодами зливових дощів. Це призвело як до зниження врожайності, так і до погіршення якості цибулі в регіоні», – коментує Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої й сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Він також зазначає, що логістичні проблеми, пов’язані з блокадою Червоного моря, призвели до затримок поставок цибулі з Нової Зеландії, що також надало підтримку цінам. З іншого боку, Євросоюз у сезоні 2023/24 років імпортував великі обсяги цибулі з країн Центральної Азії: переважно з Узбекистану і Казахстану. Також Польща купувала багато цибулі з росії, що, до речі, навіть призвело до зниження цін на цибулю в цій країні в березні.

Читайте також:Латвія забороняє імпорт російських овочів, зерна та кормів