Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Експертка не виключає подорожчання часника через коронавірус

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Директорка з інноваційних програм та розвитку ГО «Асоціація українських і арабських бізнесменів і інвесторів» Юліанна Мусса не виключає зростання світових та внутрішніх цін на часник у разі припинення експорту цього продукту з Китая через епідемію коронавірусу. Адже ця країна виробляє та експортує 80% часника на світовий ринок.

Про це повідомляє AgroPortal.

«Щодо глобальної ціни та ситуації в Китаї зараз, що стосується саме ринку часнику, — це зміна ціни через коронавірус. Змінюється все швидко, світ змінюється. Ми теж повинні змінюватись і вчитися приймати рішення дуже швидко, особливо економічні. І сьогодні ми не знаємо, якою буде ціна на часник, коли ринок Китаю ізольований від світу. І чи будуть продовжувати країни співпрацю за укладеними контрактами по часнику з Китаєм. І тут хороше запитання, ціна зросте вдвічі на внутрішньому ринку часнику, а можливо й у 5 разів», — сказала Юліанна Мусса. 

За словами експертки, у разі припинення постачання китайського часника, українського може не вистачити з двох причин: любителі перестали вирощувати його, і одне з найбільших підприємств України з виробництва часнику перестало працювати.

Також логістичних складів зі зберігання часнику небагато. 

Довідка: Світовому ринку часнику характерне постійне зростання як у постачанні, так і в споживанні. 

Перша десятка світових виробників виглядає так: Китай — 21,2 млн т, Індія — 1,4 млн т, Бангладеш — 381,85 тис. т, Єгипет — 280,22 тис. т, Південна Корея — 275,55 тис. т, Росія — 262,21 тис. т, М’янма — 212,91 тис. т, Україна — 187,96 тис. т, Узбекистан — 174,17 тис. т, Іспанія — 170,04 тис. т.

Читайте також: Експертка обґрунтувала вигоду часниківництва

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!