Овочі-Ягоди-Сад

Експерти прогнозують суттєве здешевлення томатів найближчими днями

Експерти прогнозують суттєве здешевлення томатів найближчими днями

Наступного тижня може обвалитися ціна на помідори, прогнозують учасники ринку з огляду на досвід попередніх років та особливості поточного сезону, пише «Інфо-Шувар».

Зниження ціни на помідори на початку серпня – досить стандартна ситуація, але в цьому сезоні падіння буде відчутнішим, бо станом на другу половину липня ціни тримаються на рекордно високому рівні.

«Станом на кінець липня в Україні справжній дефіцит помідорів, – каже комерційний директор ТД «Калинівка» Людмила Налбат. – Головною причиною цього стала затримка дозрівання томатів у відкритому ґрунті, тому сьогодні тепличні господарства навіть не справляються з попитом внутрішнього ринку».

Відвантаження на експорт досить обмежені, додає вона, ціни на нашу продукцію не завжди прохідні, тому експортувати томат ми можемо лише епізодично до Білорусі.

За інформацією Людмили Налбат, сьогодні великі українські теплиці відвантажують стандартний червоний томат до роздрібних мереж по 20-23 грн./кг. За такою ж ціною відбувається експорт до Білорусі.

Дрібні тепличні господарства пропонують томат трохи дешевше – по 14-16 грн./кг, утім і такий рівень цін є рекордно високим для поточного періоду.

«Саме через високі ціни поки що ми не можемо розраховувати на системний експорт томатів навіть до Білорусі. До того ж сьогодні в Україні дуже мало томату екстра-класу, який потенційно міг би експортуватися до країн ЄС, – зазначає експерт. – До речі, в сусідній Польщі сьогодні томат коштує навіть дешевше, ніж в Україні».

Втім, уже за тиждень очікується суттєве збільшення пропозиції ґрунтових томатів. Тому, за оцінками учасників ринку, протягом наступних 7-10 днів ціна може відразу зменшитися вдвічі та навіть більше.

За даними «Інфо-Шувар», перші партії ґрунтових томатів з’явились на ринку ще тиждень тому. З того моменту ціни на них вже знизилися на третину. Сьогодні фермери декларують продажі по 7-9 грн./кг.  Зазвичай протягом першого тижня серпня ціни на продукцію знижуються ще на 30-50%.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!