Овочі-Ягоди-Сад

Експерт спрогнозував ціну яблук

Експерт спрогнозував ціну яблук

У 2021 році урожай яблук буде на рівні, або більший, ніж у 2018 році, який вважався урожайним. До грудня ціни на яблука в роздрібних мережах коливатимуться в межах 10 грн, навесні можуть піднятися, повідомив директор Української плодоовочевої асоціації Федір Рибалко в ефірі Українського радіо.

За його словами, погода для яблук цього року, загалом склалася сприятлива, очікують високий урожай. Тому роздрібна ціна, яка два останні роки часто перевищувала 20 грн/кг, буде значно нижчою. Можливо, до грудня роздрібні ціни в торговельних мережах і на ринках будуть коливатися в межах 10 гривень або навіть і менше. Навесні ціна може піднятися. 

«Проте, може так статися, що ціна восени й навесні буде практично така сама, – сказав Федір Рибалко. – Це буде залежати від якісних показників і наскільки успішним буде експорт, тому що схожа ситуація на ринку і наших конкурентів, зокрема Молдові, Сербії та Польщі».

На думку експерта, підтримати ціну на яблука міг би експорт. Найбільшими потенційним ринком збуту зараз є азійські країни та країни Близького Сходу, де Україна конкурує з Польщею, Францією та Італією. 

На ринку ЄС для країни перспективним напрямком є Скандинавія, адже Швеція імпортує достатній об’єм. 

При цьому варто враховувати, що Україна втратила російський ринок.

Читайте також: Ціна на яблука може бути невисокою, тому потрібна якість, – виробник