Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Експерт назвав витрати на закладання плантації спаржі

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

На закладання 1 га спаржевої плантації потрібно близько 8-10 тис. євро. на посадковий матеріал, систему зрошення та інші витрати, підрахував керівник компанії «АВ Ліхт» Василь Поліщук.

Про це повідомляє радіо АгроФМ.

Мінімальний розмір ділянки для спаржевого бізнесу – 5 га.

«Орієнтуватися потрібно на технології та економічний ефект Канади, а не ЄС, так як умови вирощування спаржі в Україні наближенні до канадських», – вважає експерт.

Вирощувати спаржу можна на всіх типах ґрунтів, що добре забезпечені перегноєм за відсутності бур’янів. Поля з високим рівнем підземних вод та схильні до затоплення менш придатні для вирощування.

Рекомендована глибина висаджування за нормальних умов становить 15 – 20 см. на всіх типах ґрунтів. При більшому заглибленні розсади спаржі збір урожаю розпочнеться пізніше.

При вирощувані білої спаржі рекомендується висаджувати 3-4 рослини на погонний метр.

При вирощуванні зеленої спаржі густота висаджування можу бути збільшена на 30%.

Вища щільність посадки дає більш високу врожайність, але може призвести до прискореного зменшення товщини пагона. Рекомендована кількість 4-5 рослин на одному метрі погонному при вирощуванні зеленої спаржі.

Врожайність спаржі на 1-3-й рік найменша, згодом кожного року вона зростає. Максимальна з 5-6 року після висаджування.

У перші роки середньозважена врожайність буде на рівні 1600-1700 кг/га. Максимальний пік врожайності з 5 року вегетації – 8-12 т/га.

Читайте також: ТОВ «Нікдарія» очікує перевиробництва спаржі, але закладає нові ділянки

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ