Овочі-Ягоди-Сад

Ефективність зрошення на виноградниках залежить від поливного режиму

Ефективність зрошення на виноградниках залежить від поливного режиму

У винограду на крапельному зрошенні особливо швидко загострюється дефіцит водоспоживання. Це пов’язано зі зволоженням обмеженого обсягу ґрунту й розвитком коренів саме у ньому.

Ефективність застосування зрошення виноградників узагалі і крапельного зокрема залежить від поливного режиму: норми, термінів і кількості поливів. У повсякденній практиці зрошення промислових насаджень передбачає як вологозарядний полив, так і зрошення під час вегетації.

Норма для поповнення запасів вологи восени визначається переважно її дефіцитом й глибиною розвитку основної маси коренів.

Натомість для вегетаційних поливів необхідний чіткий розрахунок поливних норм, глибини зволоження ґрунту та термінів чергових поливів.

Залежно від техніки та технології поливу, водно-фізичних характеристик ґрунту, стану й фази розвитку рослин, у практиці зрошуваного виноградарства застосовують різні методи проектування поливного режиму.

Для методу важливо, аби за його допомогою можна було швидко розрахувати поливні режими винограду, також і в полі, відразу після дослідження стану водного режиму кущів. Метод має бути точним.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!