Овочі-Ягоди-Сад

Динаміка збільшення ягідників у 4-5 разів менша, ніж торік

Динаміка збільшення ягідників у 4-5 разів менша, ніж торік

Цього року через війну деякі плантації були зруйнована вщент, частина переробників не працювала, а темпи збільшення площі ягідників у 4-5 разів менші, ніж минулого року,

підсумував ситуацію в ягідництві президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тарас Баштанник.

Про це повідомляється на сайті Української плодоовочевої асоціації.

Президент УПОА наголосив, що для виробників плодоовочевої продукції цей рік став надзвичайно важким. Декілька компаній, які займалися переробкою ягід, цього року взагалі не працювали в силу ряду причин. Деякі господарства в регіонах, де велись активні бойові дії, на жаль, були вщент зруйновані через обстріли.

«Площі насаджень цього року не скорочувались, але вочевидь ніхто не досаджував нового. Динаміка збільшення площ в 4-5 разів менша, ніж минулого року. І це цілком логічно – в країні війна, – сказав Тарас Баштанник. – Сади та плантації – це багаторічні насадження, це не зернові, які висіваються на рік-два. До того ж, мало у кого з інвесторів сьогодні все гаразд з бізнесом. Інвестиційних коштів катастрофічно не вистачає. Справа в тому, що ягоди висаджує велика кількість зернових компаній, але ситуація в зерновому бізнесі сьогодні дуже сумна. Про які інвестиції тут можна говорити взагалі».

Читайте також: Чернігівський фермер планує вирощувати ягоди в тунелях