Овочі-Ягоди-Сад

«Дунайський аграрій» збільшить площу під органічним бататом

«Дунайський аграрій» збільшить площу під органічним бататом

ТОВ «Дунайський аграрій» цього року вперше виростило органічний батат. Було зібрано близько 20 тонн коренеплодів, які надійшли у київські супермаркети.

Про це повідомив директор ТОВ «Дунайський аграрій» Роман Дяжук.

«Наступного року збираємося збільшувати площу під органічним бататом, – зазначив він. – Я знаю, що в Європі існує величезний попит на звичайний батат. Зараз є реальний запит з ЄС на експорт 20 тис. тонн батату, але в Україні таких обсягів не вирощують. За моїми даними, в Україні під звичайним бататом знаходиться максимум 50 га, і, крім нас, більше ніхто не вирощує органічний батат».

За його словами, в лютому, під час Міжнародної виставки органічної продукції BIOFACH, можна буде реально оцінити попит на органічний батат і, вже відштовхуючись від цих даних, орієнтуючись на експорт, планувати площу під цю культуру.

«Оскільки в Одеській області, де знаходяться наші землі, дуже сприятливі кліматичні умови для вирощування батату, плануємо продовжувати вирощувати органічний батат і паралельно вивчати ринки збуту», – розповів Роман Дяжук.

Він також зазначив, що наступного сезону заплановано збільшення площ під органічними баштанними культурами.

«Цього року спрацювали дуже добре з органічними кавунами, вирощуванням яких займаємося вже чотири роки, – зауважив Роман Дяжук. – Частину останнього врожаю у нас купила компанія й експортувала ягоду до Польщі. Там у супермаркеті наш кавун продавався по 2 злотих/кг».

За його словами, наступного сезону компанія однозначно відмовиться від вирощування органічної цибулі та картоплі, під питанням також перець і помідори.

AgroPortal

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!