Овочі-Ягоди-Сад

Дослідники отримали перший у світі сорт червоного шпинату

Як повідомили в Службі сільськогосподарських досліджень (ARS) при Мінсільгоспі США, новий сорт червоного шпинату отримали в результаті традиційної селекції.

Про це повідомляє Freshfruitportal.

Незважаючи на різноманіття листових салатів, які називають червоним шпинатом, всі ці культури не є по суті шпинатом городнім (Spinacia oleracea). Вони відносяться до рослин виду амаранту або зовсім інших видів. Ті кілька видів справжнього червоного шпинату, які зараз присутні на ринку, мають червоні прожилки на зеленому листі. Відзначається, що батьківська рослина нового сорту червоного шпинату – Bordeaux – відноситься якраз до таких рослин з червоними прожилками листя.

Споживання шпинату в США сильно скоротилося після спалахів кишкової палички в 2006 році. Тоді, воно впало з 1 кг на людину в рік до 0,7 кг і не відновилося до цих пір.

Читайте також: Україна імпортує квасолю та шпинат

«Справжній червоний шпинат USDA Red пожвавить ринок і приверне нових покупців. Його можна використовувати як міні-салат в готових упаковках і сумішах. Зараз червоний колір у весняні суміші додають за допомогою червоного латуку, радіккіо і мангольду. Новий шпинат розширить асортимент для переробників», — вважає дослідник-генетик ARS Бейтюан Моу.

USDA Red отримує червоний відтінок за рахунок бетаціаніну, а не за рахунок поширеного антоцианіну. Згідно з науковими дослідженнями, с є потужним антиоксидантом.

АRS вже подала заявку на отримання офіційного сертифікату для USDA Red, що захищає інтелектуальну власність. Також Служба шукає партнера для ліцензування виробництва насіння.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!