Овочі-Ягоди-Сад

Дорогий борщ: ціни на овочі рвонули вгору

Дорогий борщ: ціни на овочі рвонули вгору

З початку тижня стрімко зростають ціни на овочі борщового набору. Морква та буряк є лідерами за темпами подорожчання.

Про це повідомляє «Інфо-Шувар» за даними власного моніторингу цін на гуртових майданчиках України.

Так, протягом останніх кількох днів морква зросла в ціні більше, ніж на третину. На гуртових майданчиках вона сьогодні пропонується по 5,5-6 грн/кг, деякі продавці встановили ціни на рівні 6,5-7 грн/кг.

Майже в півтора раза за останній тиждень подорожчав і буряк. Станом на 24 січня його продавали по 5-7 грн/кг.

Схожа ситуація і з капустю: від початку тижня ціна на неї зросла майже на 50% і досягнула відмітки 3,5-5 грн/кг.

Найповільніше серед усіх овочів борщового набору дорожчають картопля та цибуля. Станом на 24 січня від початку тижня ціни на картоплю зросли на 7-10%, на гуртових ринках її пропонують по 3,5-4,5 грн/кг.

Ціна на цибулю перебуває в межах 3,2-4,2 грн/кг – це на 5% вище, ніж на початку поточного тижня.

Подорожчання капусти оператори пов’язують зі стриманими продажами на рівні виробників, хоча запаси в сховищах поки що є достатніми для того, щоб задовольнити внутрішній попит. Але фермери зреагували на позитивний тренд, який намітився на ринку ще тиждень тому і не квапляться реалізовувати запаси, сподіваючись на те, що ціни в наступні кілька місяців будуть лише зростати.

Стрибок цін на моркву й буряк може бути пов’язаний зі скороченням запасів у сховищах, найбільш помітно це по буряку. І виробники, й гуртові компанії вважають, що у найближчій перспективі ситуація з пропозицією українських коренеплодів може лише погіршиться, тому що продукція досить погано зберігається і відсоток відходів є більшим, ніж передбачалось на момент закладання в сховища.

Зростання ціни на цибулю й картоплю більшість учасників ринку пов’язують із логістичними проблемами, які стали наслідком погіршення погодних умов. Це дійсно суттєво підігріло попит на всі овочі борщового набору, особливо в центральних і південних регіонах.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!