Овочі-Ягоди-Сад

До жовтня завершують підготовку горіхового саду до зими

До жовтня завершують підготовку горіхового саду до зими

До середини серпня бажано завершити заплановане підживлення горіхового саду. Ві кінці серпня завершують полив, у вересні – підгортають молоді саджанці, у жовтні – обробляють мідьумісними препаратами. За потреби роблять вологозаряд на зиму.

Про це в журналі «Садівництво по-українськи» розповідає Олександр Болкісєв, директор компанії «Трейднатс» (Одеська область).

Він розповідає про комплекс дій з підготовки горіхового саду до зими, яку розпочинає вже зараз.

До кінця серпня треба вдруге провести зелені операції, прищипування, прибрати точку росту, щоб гілки, які виросли за цей сезон, зупинилися в рості. Річний приріст має визріти до зими, щоб вони не боялися заморозків. У кінці серпня потрібно також закінчити полив, тому що він також впливає на вегетацію – гілки ростуть далі. Якщо саджанці ще молоді, 1–2 року, у вересні їх потрібно підгорнути, сформувати пагорби, щоб не дати замерзнути кореневій системі. У жовтні, коли листя вже впало, можна перед зимою провести профілактичну обробку мідьумісними препаратами.

«Але це на розсуд кожного агронома, – зауважує горіхівник. – Якщо буде посуха восени (минулого і позаминулого років вересень і жовтень у нас були дуже сухими), можливо, знадобиться вологозаряд на зиму. Якщо ґрунт при входженні в зиму пересушений, дерева погано зимують. За потреби потрібно зробити санітарне обрізування обламаних вітром гілок і видалити їх із саду».

Читайте також: Фермер підрахував рентабельність горіхового саду