Овочі-Ягоди-Сад

Для запобігання опікам яблуні обробляють атистресовими препаратами

Для запобігання опікам яблуні обробляють атистресовими препаратами

Боротися з опіками неможливо. Але можлива профілактика антистресовими препаратами на основі амінокислот з екстрактом водоростей.

Про це повідомляє Sad24.

Видання зазначає, що високі температури, з якими ми маємо справу вже кілька днів, становлять небезпеку сонячних опіків. Щоб їх уникнути, слід підвищити стійкість яблуні до стресу.

Весна почалася із посухи, потім дуже швидко перейшла до заморозків, які вражали надзвичайною частотою. Пізніше з’явилися часті дощі, які сприяли підвищенню тиску захворювань, а також ефективно перешкоджали виконанню обробок у садах. Кожен з цих факторів викликав стрес у рослин. Крім того, після досить холодного червня та липня настала спека, яка несе ризик сонячного опіку на яблуках.

Варто зазначити, що з року в рік вирощувачі все більше повідомляють, що в їхніх садах є ознаки опіків. Безумовно, одним із факторів, що впливають на це, є зміна структури садів. Виробники намагаються замінити насадження – на місці старих садів є інтенсивні посадки на карликових підщепах, де листова маса може не повністю захистити дозрілі плоди від надмірного впливу сонця.

Опіки виникають тоді, коли явище транспірації, що полягає у випаровуванні води, взятої з ґрунту деревом, втрачає свою ефективність. Це відбувається тоді, коли в ґрунті є дефіцит води. 

Обпечені яблука не можуть продаватися на свіжому ринку, а якщо м’якоть пошкоджена – то і як сировина для соків.

Деякі садівники захищають яблука від сонячного світла, обприскуючи дерева розчином каолінової глини. Однак цей спосіб може не спрацювати, якщо виробники самі сортують яблука. На жаль, без щіток і води важко позбутися від глини навіть у сильні дощі.

Для профілактики стресових факторів радять використовувати препарати на основі амінокислот з екстрактом водоростей. 

Випробування показали, що каолінова глина, зазвичай використовується в якості профілактики, зменшує шкоду на 28%. Антистресовий препарат знизив рівень пошкоджень на 35%.

Читайте також:У Новій Зеландії вивели яблуні, адаптовані до спеки і посухи