Овочі-Ягоди-Сад

Для вирощування кавунів на Прикарпатті слід вапнувати ґрунти

Для вирощування кавунів на Прикарпатті слід вапнувати ґрунти

На території Прикарпаття переважають дерновопідзолисті, темно-сірі опідзолені, сірі лісові ґрунти та інші типи ґрунтів, які придатні для вирощування кавунів, хоча мають підвищену кислотність.

Кислотність ґрунту слід врахувати, оскільки на дуже кислих ґрунтах із рН 4-5,5 висока концентрація заліза, алюмінію та марганцю пригнічує ріст кореневої системи, ускладнює надходження в рослину інших важливих елементів, таких як фосфор, калій, кальцій, сірка, магній, молібден, бор, які відіграють надзвичайно важливу роль у формуванні високого і якісного врожаю.

На кислих ґрунтах, особливо в період інтенсивного випадання дощів, за понижених температур у загущених посівах спостерігається підвищена кількість випадання рослин, більш інтенсивний розвиток хвороб і шкідників, що може спричинити зниження врожайності та якості плодів.

Такі ґрунти слід вапнувати, адже оптимальна кислотність для вирощування кавунів має бути в межах рН 6-7.

Для оптимального використання теплового режиму посіви кавунів краще розміщувати на південних і південнозахідних схилах, щоб ділянки були захищені полезахисними лісосмугами чи садами від північно-західних та північних вітрів.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!