Овочі-Ягоди-Сад

Для переробки краще підходять темні сорти суниці

Для переробки краще підходять темні сорти суниці

Для переробки краще підходять темні сорти суниці садової з гарним видривом плодоніжки, тоді як для свіжого ринку краще обирати сорти зі світлим забарвленням ягід.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».   

«Без плодоніжок повинні бути й садові суниці, що охолоджуються, адже далі вони постачатимуться не на свіжий ринок, а на переробні заводи, – йдеться у публікації. – Буває, що плодоніжки є. Тоді їх видаляють працівники «Беррі Трейд», а це додаткові зусилля й оплата, тому за ягоди без плодоніжок фермери отримують на 8–10 грн більше. Цього року, наприклад, за чищені якісні ягоди платили по 26–27 грн/кг».

Зауважується, що має значення й якість відриву плодоніжок: після чищення не повинно залишитися ні стрижня, ні будь-якого листочка. 

«Є сорти, в яких плодоніжка тримається міцно, тому фермеру, який точно знає, що його ягоду доведеться чистити, є сенс вирощувати сорти з легким відривом, такі як Хоней, Флоренс, Зенга Зенгана, – зазначається у статті. – Ще під час закладання плантації суниць садових варто звертати увагу на колір ягід, бо на свіжому ринку більший попит мають світлі плоди, а для переробки краще підходять темніші». 

Читайте також: На переробку приймають навіть ягоди, що потрапили під дощ