Овочі - Ягоди - Сад

Дерева потребують більше калію та магнію на легких за гранулометрією ґрунтах

Поділитись:
Дерева потребують більше калію та магнію на легких за гранулометрією ґрунтах

Із полегшенням гранулометричного складу трофічний режим ґрунтів погіршується, тому відносна ефективність добрив підвищується.

Сучасні інтенсивні плодові насадження з врожаєм 40-50 тонн/га щорічно виносять з ґрунту 90-120 кг/га азоту, 20-40 кг/га – фосфору, 100-140 кг/га – калію.

Крім того, досить значний виніс з ґрунтів інших елементів: магнію, сірки, кальцію, а також мікроелементів. Частина з них повертається у ґрунт, проте й відчуження з врожаєм, обрізаними гілками досить значне. За експертними підрахунками, воно сягає 30-50% від виносу.

Через це на легких ґрунтах (зв’язно-піщаних, супіщаних і частково легкосуглинкових) зростає роль калію, магнію та сірки, а також мікроелементів – вони важливі для забезпечення належної продуктивності плодових насаджень і якості продукції.

Слід мати на увазі, що калій – антагоніст кальцію, тому за надлишкової удобреності калієм на ґрунтах, які від природи насичені кальцієм, у рослин можливі фізіологічні розлади за типом гіркої ямчастості плодів у схильних до цієї хвороби сортів груші та яблуні.

Тому садівники застосовують на яблуні саме позакореневе внесення кальцію, кілька разів за сезон обприскуючи насадження хлористим кальцієм.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями