Овочі-Ягоди-Сад

Дефіцит експортних яблук вплинув на ріст цін

Дефіцит експортних яблук вплинув на ріст цін

На світовому ринку спостерігається зростання цін на українські яблука певних сортів.

Про це йдеться в огляді журналу «Садівництво по-українськи».

Такий зріст експерти журналу прогнозували ще у лютому. Натомість його забезпечила не стільки робота українських експортерів, скільки той факт, що пріоритетні сорти яблук (Роял Гала, Ред Делішес, Голден, Гренні Сміт, Фуджі) експортної якості вже майже закінчились в Україні.

«В європейських виробників яблук цих сортів також залишилось не так багато. Ці фактори переважно й вплинули на високий ціновий тренд, – розповів Володимир Гуржій, керівник компанії USPA Fruit. – Ціни на міжнародних ринках вищі ніж рік тому, але, якщо аналізувати економіку поставки, то до довоєнних показників по значенню чистого прибутку, експортерам ще далеко».

Раніше ми повідомляли, що в українських сховищах виробників яблук на сьогодні залишається значно менше продукції, ніж це було рік тому.

Цього року був постійний попит на зелений Гренні Сміт, констатують українські експортери. 

«Раджу всім, в кого є цей сорт, постаратись виростити його без рожевих бочків, або ж робити пресортінг в саду під час збирання. 

«Греннік» має бути зеленим», – зауважив Володимир Гуржій.

Другий хіт сезону, який тримається на верхівці світового яблуневого «чарту» не перший рік, – Роял Гала. 

«Мене постійно питають скільки ще буде існувати стійкий попит на Роял Галу, адже багато виробників дослухались порад та насаджують саме цей сорт, – пояснив Гуржій. – Довгостроково прогнозувати такі речі майже не можливо, а в горизонті п’яти років, я бачу високий попит. Як підтвердження моєї гіпотези, ми бачимо, що Роял Гала закінчилась за декілька місяців до кінця сезону, а чи це не найкраще підтвердження».

Читайте також: Запаси яблук в Європі менші, ніж торік