Овочі-Ягоди-Сад

Дефіцит робочих рук в Україні не дозволив зібрати весь урожай суниці

Дефіцит робочих рук в Україні не дозволив зібрати весь урожай суниці

Переробні підприємства не встигли сформувати сировинну базу суниці через передчасне закінчення сезону, пише «Інфо-Шувар».

«Цей сезон дуже чітко показав не тільки наслідки кліматичних змін. Ми зрозуміли наскільки серйозним у нашій країні є дефіцит робочих рук, – зазначила комерційний директор компанії AllBerry Світлана Рябченко. – Цього року збіглося визрівання тепличної і ранньої суниці, ягоди в господарствах було дуже багато, але збирати її було нікому».

За її словами, значна кількість суниці, яка б могла бути успішно експортованою в замороженому вигляді, фактично згнила в теплицях та на полях.

Завдяки теплій погоді навесні суниця з’явилась на ринку ще у квітні, а мінімальні ціни на неї були вже на початку червня – мінімум на два тижні раніше від звичайних термінів. А в середині червня знайти на ринку промислову партію суниці стало досить складно.

В останній тиждень червня пропозиція свіжої української суниці була майже відсутня, а ціни на заморожену ягоду зросли до 45-50 грн/кг.

Переробні підприємства кажуть, що таке стрімке зростання вартості замороженої ягоди в перший місяць літа обумовлено високою внутрішньою потребою і підвищеним попитом з боку переробних підприємств Польщі.

Та переробники сподіваються ще на один шанс: незабаром почнеться збирання ремонтантної суниці, хоча працювати з нею їм досить складно.

«Ми працюємо за певним планом. Так, з другої половини травня по червень включно наші потужності повністю завантажені суницею, – розповіла Світлана Рябченко. – Потім настає черга вишні, чорниці, малини, смородини. Тобто в липні та серпні знайти «вікно» для переробки суниці вже досить важко».

Та, зважаючи на досить високий попит на ремонтантну ягоду з боку переробних підприємств Польщі, українські переробники працюватимуть з суницею.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!