Овочі-Ягоди-Сад

Цього року капусту на Прикарпатті атакує білокрилка

Цього року капусту на Прикарпатті атакує білокрилка

У фермерському господарстві «Фортуна», що  в селі Негівці на Івано-Франківщині провели вже 4 обробки проти білокрилки на капусті.

Для профілактики шкідника тут також дотримуються сівозміни.

Про це йдеться у спеціальному репортажі на AgroTimes: «Капуста воєнного часу»

У матеріалі розповідається, що Микола Гільщанський, очільник ФГ «Фортуна» овочі посадив на прохання місцевої влади, для продовольчої безпеки краю та країни. Із понад 200 га орних земель, на яких у господарстві вирощують зернові, сою й ріпак, 6 га було відведено під капусту, 2 га — буряк, 1 га — моркву, 20 га — картоплю.

Овочі тут вирощують на богарі. Намагаються почати сезон якомога раніше, доки ґрунти насичені зимовими опадами. 

Раніше господарство вирощувало не менше ніж 10 га капусти, по 5–7 га буряку та моркви й отримувало добру врожайність. До того ж є своє сховище й холодильник. 

Проте гуртові ціни на капусту у якийсь рік дійшли до 2 грн/кг.

«Багато хто зняв цю культуру з виробництва. Як результат, гуртова ціна підвищилася до 20 гривень. А це зовсім інша справа», – сказав Микола Гільщанський.

Урожай капусти фермер вирощує під засолювання, тому прагне вирощувати великі голівки. Аби їм у рядку не було затісно, відстані між рослинами робить 70 см. Після зрізування капусту відразу закладають у холодильник і, дочекавшись ціни, здають гуртом посереднику.

«Цього сезону, як ніколи, не дає спокою білокрилка, — скаржиться чоловік. — Уже чотири рази ганяли її Антеліком, але навряд чи цього буде достатньо. Проте ми завжди акуратно витримуємо час до збирання — місяць-півтора. Для мінімізації зараження хворобами й шкідниками дотримуємося сівозміни, капусту садимо після пшениці й не повертаємо на те саме місце 4–5 років», – зазначив фермер.

Читайте також: Чим перекриватимуть нестачу херсонських овочів