Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Ціни на малину в Сербії найвищі за 20 років

У Сербії – країні, де вирощується найбільше в світі малини, через кілька днів розпочнеться збирання цієї ягоди. Заморожувальні підприємства вже пропонують аванси виробникам. Закупівельні ціни найвищі за останні 20 років, але не вистачає робочої сили, повідомляє Agropress.org.rs.

Представники заморожувальних підприємств відвідують ферми виробників і пропонують попередні ціни від 280 до 320 динарів за кілограм (78-89 грн/кг). Крім того, вони ще пропонують ще 10% після доставки малини на переробку.

Попит на малину величезний. На думку спеціалістів сербського ринку малини, це пов’язано головним чином із набагато меншими врожаями в Сербії, Чилі та Польщі. Крім того, сербські переробні заводи не виконали минулорічних контрактів на поставку заморожених продуктів.

Не зважаючи на високі ціни, виробники відчувають брак робочої сили. Проблема стає все більш серйозною в європейському сільському господарстві, і вона поширилася і на Сербію. Найкращі працівники отримують 3500 динарів на день (974 грн) із проживанням та харчуванням. Проте бажаючих працювати не вистачає.

Читайте також: Сербські виробники малини очікують високі ціни на ягоду

Журнали