Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Ціни на кавуни почали знижуватися

На сьогоднішній день виробники в південних областях України пропонують оптові партії кавунів в діапазоні 2,50-4,50 грн/кг ($0,09-0,16/кг), в залежності від сорту та якості продукції.

Про це повідомляє EastFruit.
У кінці минулого тижня діапазон цін на кавуни в Україні озвучувався на рівні 2,70-5 грн/кг ($0,10-0,18/кг).

За словами операторів ринку, через високі температури на попередньому тижні якість кавунів відразу в цілій низці регіонів стало помітно погіршуватися і на ринок почали надходити великі обсяги продукції 2-го сорту. Через короткі терміни реалізації за мінімальними цінами новоутвореного діапазону продавці намагаються розпродати наявні обсяги продукції низької якості.

Експерти не називають нинішнє зниження цін стрімким і не озвучують ймовірності зміцнення нинішньої негативної цінової динаміки в цьому сегменті навіть до кінця цього тижня. Оскільки, за прогнозами синоптиків, на території всієї України в найближчі дні очікуються дощі, це може погіршити якість ще незібраних кавунів. В результаті, нинішній ціновий діапазон може розширитися за браком якісних баштанних, і паралельного зростання пропозиції на ринку продукції низької якості.

Якщо порівнювати з минулим роком, то в цей час пропозиція кавунів на ринку перевищувала попит, і ціни на дані баштанні поступово знижувалися. На початку другої декади серпня 2019 року, оптові партії кавунів в Україні реалізовувалися в діапазоні 1,20-1,50 грн/кг ($ 0,04-0,05/кг), і в подальшому ці показники знизилися навіть нижче позначки в 1 грн/кг ($0,03/кг).

Читайте також: Під Черніговом вирощують безкісточкові кавуни