Овочі-Ягоди-Сад

Цьогорічний врожай яблук потребує особливої уваги при зберіганні

Цьогорічний врожай яблук потребує особливої уваги при зберіганні

Умови, в яких формувався цьогорічний урожай яблук, мало сприяли його лежкості в холодильнику. Яблука, що вціліли на деревах після весняної негоди, виросли більшими, ніж зазвичай. Це позначилося на їх якості, зокрема й на лежкості.

Тому, закладаючи на зберігання плоди великих розмірів, не варто розраховувати на їх тривале зберігання, особливо у сховищі зі звичайною охолоджуваною атмосферою.

Під час зберігання й товарного обігу яблук урожаю-2017 існує велика ймовірність розвитку у плодів побуріння шкірочки (засмаги). Особливо уважним слід бути до сортів Ренет Симиренка, Голден Делішес, Голден Делішес Рейндерс, Голден Резістент, Гренні Сміт та Кальвіль Сніговий.

До скловидності схильні майже всі сорти яблуні, у яких діаметр поперечного перерізу плоду більший за 80 мм, а особливо Гала, Чемпіон, Граф Еззо, Грінслівз, Ред Делішес, Лігол та Мутсу.

До плодових гнилей особливо вразливі яблука, що пошкоджені плодожеркою чи казаркою, а також плоди з фізіологічними розладами й ранами, зокрема, й від граду.

Моніліоз на яблуках розвивається дуже швидко, якщо у плодосховищі температура й вологість повітря вищі, ніж рекомендує технологія зберігання.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!