Овочі-Ягоди-Сад

Цього року врожай яблук очікується на рівні 1-1,1 млн тонн

Цього року врожай яблук очікується на рівні 1-1,1 млн тонн

У 2018 році врожай яблук в Україні, за попередніми оцінками асоціації «Укрсадпром, очікується на рівні 1-1,1 млн тонн.

З них промислові підприємства вироблять десертної яблучної продукції у межах 400 тис. тонн, решту виростить населення, пише журнал «Садівництво по-українськи».

Однак для формування точного прогнозу виробництва слід брати до уваги й можливий вплив природно-кліматичних умов наприкінці літа та на початку осені 2018 року, коли яблука завершуватимуть дозрівання.

Якщо прогнози справдяться повною мірою, на внутрішньому ринку відбудеться збільшення пропозиції яблук, що, найімовірніше, призведе до зниження цін реалізації у виробників.

У цій ситуації дуже важливо не допустити значного падіння ціни на десертне яблуко, як у 2016 році, коли садівничі підприємства працювали на межі рентабельності.

Також слід врахувати, що ціна може варіювати залежно від періоду реалізації (початок чи пік сезону), напрямку продажу врожаю (у якості десертних плодів чи для переробки), застосування специфічних технологій вирощування тощо.

Існує доволі серйозна різниця між ціною реалізації від виробників, яка зазвичай є оптовою, і кінцевою ціною в роздрібних мережах та на ринках, у яку буде закладений додатковий прибуток посередників або супермаркетів.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!