Овочі - Ягоди - Сад

Цього року прогнозується перевиробництво овочів борщового набору, – експерт

Поділитись:
Цього року прогнозується перевиробництво овочів борщового набору, – експерт

У 2017 році в Україні очікується перевиробництво овочів борщового набору і, відповідно, низькі ціни на них і доходи.

Такий прогноз дав менеджер з розвитку плодоовочевого ринку Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHВDP) Сергій Потапов, пише Laska.

Водночас він звернув увагу фермерів на виробництво нішевих овочів і фруктів. В Україні вже є досвід вирощування батату, аспарагуса, шафрану та інших культур, які мають високу додану вартість і сприяють розвитку фермерських господарств.

Існуючий стан на плодоовочевому ринку Сергій Потапов назвав «казино»: дуже складно вгадати, буде рік прибутковим або збитковим. Так, у 2015 році виробники цибулі отримали високі доходи. У 2016 році, коли вони зробили ставку на цибулю, ціна на цей овоч обвалилася, і всі залишилися в програші.

За інформацією Сергія Потапова, обсяг продажів на ринку фруктів і ягід України становить приблизно 1,5 млн тонн, або $1,7 млрд; свіжих овочів – приблизно 8 млн тонн, або $2,5 млрд. Експортується всього 220 тис. тонн овочів (2,8% від обсягу) і 60 тис. тонн фруктів (4% від обсягу).

Експерт наголосив, що в багатьох країнах світу виробництво овочів і фруктів – це робота кооперативів, фермери об’єднуються для створення великих партій однорідної продукції й мають прогнозовані канали збуту. Для виходу на зовнішній ринок, де працюють стійкі зв’язки, українським виробникам сільгосппродукції потрібно об’єднувати зусилля, вважає він.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями