Овочі-Ягоди-Сад

Через вірус зеленої крапчастої мозаїки огірків можна втрати до половини врожаю

Вірус зеленої крапчастої мозаїки огірків є менш поширеним, ніж вірус звичайної мозаїки, але в певні роки може спричинити втрати врожаю до 50%. 

Шкідливість вірусу посилюється в разі ураження молодих рослин. При цьому інтенсивність фотосинтезу різко знижується, кількість плодів зменшується, вони стають укороченими, крапчастими, з гірким смаком і недорозвиненим насінням, певна кількість рослин передчасно відмирає. 

Джерелом інфекції є насіння (вірус знаходиться в оболонці й зародку), рослинні рештки і ґрунт (носій поки невідомий). Із місця проникнення вірусні частки швидко переміщуються по судинах у кореневу систему, стебла і листковий апарат. 

Від рослини до рослини вірус поширюється під час операцій формування із соком, який містить вірусні частки хворої рослини, навіть під час дотику уражених і здорових рослин. Кількість хворих рослин у зараженій теплиці поступово збільшується. 

Якщо джерелом інфекції є насіння, то перші симптоми ураження хворобою з’являються через два тижні після висаджування, через 40-50 діб хвороба розвивається за типом епіфітотії. 

Якщо джерелом інфекції є рослинні рештки й ґрунт, перші симптоми проявляються пізніше: на 20-30 добу.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!