Овочі-Ягоди-Сад

Через фузаріозну столонну гниль картопля може взагалі не прорости

Через фузаріозну столонну гниль картопля може взагалі не прорости

Якщо ураження бульби виявлено в пуповинній зоні, то це прояв фузаріозної столонної гнилі, яка, на відміну від сухої гнилі, виникає в польових умовах.

Хвороба починає проявлятися ще під час цвітіння. Може протікати досить стрімко й поширюватися з верхнього ярусу листків до нижнього. Листки уражених рослин втрачають пружність, стають блідо-зеленими.

Верхівка стебла набуває антоціанового кольору й поникає. За нічний час тургор листків трохи відновлюється, але потім вони жовтіють, скручуються, і вся рослина засихає.

У таких рослин бульби не встигають утворитися або вони дрібні та зморшкуваті. Якщо судини закупорюються лише частково, то рослини не гинуть, але на кінець вегетації ураження бульб відбувається через столони саме в пуповинній зоні.

На відміну від сухої гнилі, тканини бульби під плямами втрачають структуру і набувають бурого кольору, розвиток захворювання поширюється як у середину, так і по поверхні бульби.

Під час зберігання в умовах підвищеної вологості повітря уражені тканини набувають водянистої консистенції, однак характерної мацерації тканин, як за бактеріозів, не спостерігається.

За нормальної вологості повітря уражена бульба повністю всихає і з часом муміфікується.

Шкідливість фузаріозної гнилі не вичерпується відходом бульб під час зберігання. Значна частина висаджених уражених бульб узагалі не проростає.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!