Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Через «баржову» партію кавуни навряд чи подешевшають

Партія у 300 тонн кавунів, яка сьогодні прибуває в Київську область, навряд чи значно знизить ціни на ці овочі, вважають експерти. Незважаючи на сезонне зниження цін, українські виробники на початку серпня відвантажують кавуни майже утричі дорожче, ніж в аналогічний період минулого року.

Про це повідомляє Seeds.

«Оскільки покупці в Києві з великою ймовірністю не побачать торішніх цінників на «кавуни з баржі», попит в нинішньому сезоні також може не дійти до торішніх показників. Саме цей факт суттєво стримував від формування максимального обсягу нинішньої відправки», – повідомив Олександр Хорєв, керівник проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

Кавуни в Україні поступово дешевшають, і середні ціни на них опустилися до свого мінімуму за сезон. Однак сьогодні вони відвантажуються набагато дорожче, ніж рік тому.

Станом на середину серпня середня оптова ціна на кавуни коливається в межах 2-3,5 грн/кг. Для порівняння в аналогічний період минулого року оптові ціни стартували від 0,8 грн/кг і не перевищували 1,5 грн/кг.

«Основні причини таких цінових розбіжність полягають в несприятливих погодних умовах цьогоріч, які істотно вплинули на урожай. За оцінками виробників урожай кавунів за підсумками даного сезону може знизитися щонайменше на 25-35%», – розповів виконавчий директор Української плодоовочевої асоціації Семен Крамаренко.

Читайте також: Темно-зелені кавуни продавалися удвічі дорожче

Журнали