Овочі-Ягоди-Сад

Часник в Європі буде дрібнішим і дорожчим

Часник в Європі буде дрібнішим і дорожчим

Спека у південно-західній Європі вдарила по основний виробниках часника в ЄС, зросла собівартість вирощування та зберігання. У той же час в Китаї є проблеми з постачанням.

Про це йдеться в огляді світового ринку часника від FreshPlaza.

Зазначається, що сухий і спекотний сезон вегетації в Європі зменшив пропозиції більших калібрів часника на багатьох ринках, а також падіння обсягів у великих виробників, таких як Франція, Італія та Іспанія. Проте, є повідомлення, що, незважаючи на це, суха погода покращила якість часнику.

Зростання витрат на вирощування та доставку також чинить тиск на ринок для багатьох, зокрема Іспанія та Південна Африка відчувають тиск на свої конкурентні позиції, тоді як інші ринки виграють від цього.

Також було відзначено зростання витрат на зберігання врожаю в холодильниках, оскільки швидке зростання вартості енергії вплинуло на вартість зберігання часнику. Ця проблема, яка посилюється тим фактом, що врожай збирали рано в багатьох місцях через спекотну погоду. 

У Китаї обсяги експорту часнику в серпні досягли найнижчого показника з 2016 року. За досвідом попередніх років, експорт зменшиться у вересні, і попит знову зросте в листопаді.

Під час збирання була гарна погода, тому загальна якість часнику значно краща, ніж за останні три сезони.

Читайте також: В ЄС прогнозують подорожчання китайського часника