Овочі-Ягоди-Сад

Британські вчені екологічно борються з паршею картоплі

Британські вчені екологічно борються з паршею картоплі
Парша картоплі

Команда вчених із Центру Джона Іннеса (Великобританія) виділила та протестувала сотні штамів бактерій Pseudomonas із ґрунту, зібраного на територіях агропідприємств, а потім секвенувала геноми 69 з них. У перспективі бактеріальні коктейлі можуть наносити на бульби картоплі або в ґрунт за допомогою зрошення.

Про це повідомляє пресслужба Центру Джона Іннеса.

«Порівнявши геноми тих штамів, які пригнічують активність патогенів, з тими, які цього не роблять, команда змогла визначити ключовий механізм захисту врожаю картоплі від шкідливих бактерій», – йдеться у повідомленні. 

Потім, використовуючи комбінацію хімії та генетики та провівши ряд експериментів, вчені показали, що виробництво невеликих молекул, названих циклічними ліпопептидами, важливе для боротьби з паршею картоплі (бактеріальним захворюванням). Ці невеликі молекули мають антибактеріальну дію на патогенні бактерії, що викликають паршу, і допомагають корисним бактеріям Pseudomonas переміщатися і колонізувати коріння рослин.

Використовуючи досягнення високошвидкісного генетичного секвенування, фахівці можуть перевіряти мікробіом грунту на наявність корисних бактерій і визначати, які молекули виробляються для придушення патогенів. Наступним кроком є ​​розмноження та повернення корисних мікроорганізмів на те саме поле.

Потенційні методи застосування підсилювачів мікробіома включають нанесення бактеріальних коктейлів на поверхню бульб у вигляді спрею або прямо в ґрунт за допомогою краплинного зрошення.

Читайте також: Звичайна парша знижує врожайність картоплі до 40%