Овочі-Ягоди-Сад

Борщ можуть визнати нематеріальною культурною спадщиною ЮНЕСКО

Борщ можуть визнати нематеріальною культурною спадщиною ЮНЕСКО

Сьогодні український борщ може увійти до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила Еміне Джапарова, заступниця міністра закордонних справ.

«У березні минулого року Міністерство закордонних справ України внесло на розгляд ЮНЕСКО, підготовлене експертами Мариною Соботюк та Євгеном Клопотенко разом з Міністерством культури та інформаційної політики України номінаційне досьє щодо українського елементу «Культура приготування Українського Борщу» до репрезентативного списку ЮНЕСКО нематеріальної культурної спадщини людства», – повідомила урядовиця. 

За правилами ЮНЕСКО, номінація була включена в чергу на розгляд у 2023 році.

«Проте, розпочата росією війна проти України за оцінками Організації створила загрозу цьому об’єкту культурної спадщини і було прийнято рішення розглянути українську номінацію на включення до іншого переліку – Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони», – підкреслила Еміне Джапарова.

Вона зауважила, що це безперецедентна практика  для ЮНЕСКО коли номінація, яка включена до черги Репрезентативного списку розглядатиметься у надтерміновому порядку та буде включена до іншого Списку Організації.

Заступниця міністра додала, що розгляд українського досьє відбудеться 01 липня у Парижі під час позачергового засідання Комітету нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, на якому і має бути ухвалено остаточне рішення про включення нашого українського елементу «Культура приготування Українського Борщу» до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони.

Читайте також: За 100 днів війни продукти для борщу подорожчали на 16%