Овочі-Ягоди-Сад

Борошниста роса буряків найпоширеніша в південних областях України

Борошниста роса буряків найпоширеніша в південних областях України

Борошниста роса столових буряківпоширена в усіх регіонах України, але найбільше шкоди спричиняє у південних областях.

 

Хвороба активізується в роки зі спекотним і сухим вегетаційним періодом. Уражаються рослини першого і другого року вирощування.

 

Перші ознаки хвороби проявляються з верхнього боку листків у вигляді екзогенного білого нальоту, який представляє міцелій збудника і конідіальне спороношення.

 

У період росту рослин хвороба уражує всі надземні органи з характерними ознаками для борошнисторосяних грибів. 

У другу половину літа міцелій ущільнюється, буріє, у ньому формуються статеві плодові тіла клейстотеції у вигляді чорних крапок. Листя в уражених борошнистою росою рослин жовтіє і поступово відмирає, у результаті чого урожай коренеплодів столових буряків може знижуватися на 15-20%.

 

Шкодочинність борошнистої роси полягає у посиленні транспірації рослин, порушенні процесів синтезу цукрів та інших органічних сполук, порушенні відтоку пластичних речовин у коренеплід, а також швидкому відмиранні рослин.

 

За ураження насінників зменшується врожайність насіння та погіршується його якість.

 

Основним джерелом інфекції є уражені рослинні рештки, насіння і коренеплоди, на яких збудник зберігається у формі клейстотеціїв, що мають вигляд дрібних, малопомітних кулеподібних утворень спочатку жовтого, а потім чорного кольору.

 

У них формуються сумки з сумкоспорами, які заражають листя буряків наступного року. Гриб може зимувати і міцелієм у головках уражених коренеплодів.

 

Під час їх висаджування міцелій проростає одночасно з формуванням листя, утворює конідіальне спороношення, яке є первинною інфекцією.

 

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!