Овочі-Ягоди-Сад

Азіати можуть замінити українців на збиранні фруктів у Польщі

Українські працівники намагаються працевлаштуватися в інші галузі економіки Польщі, оскільки зарплати в сільському господарстві традиційно низькі. Їх тут можуть замінити індійці, в’єтнамці, непальці та бангладешці, повідомляє SadyOgrody.

Плодові культури лохина, полуниця, малина, а також гриби, томати та огірки все ще потребують великої кількості сезонних працівників для догляду та переважно для збору врожаю. Вітольд Богута, президент Національної спілки груп виробників фруктів та овочів (KZGPOiW), наголошує, що це, як правило, українці, і що ручний збір врожаю необхідний для забезпечення високої якості продукції. Більшість робіт, що виконуються працівниками, неможливо механізувати, виробництво буде боротися зі збільшенням витрат та прагненням економії в інших сферах.

Для боротьби з нестачею робочої сили пропонують працевлаштовувати людей з інших країн, наприклад, з Азії, таких як Індія, В’єтнам, Непал та Бангладеш.

Глава Польської асоціації виробників фруктів та овочів додає, що фермерам та виробникам допомогло б розширення переліку країн за допомогою спрощених процедур та запровадження офіційних спрощень порівняно з існуючою системою залучення іноземців до роботи.

Читайте також: Німецькі садівники побоюються нестачі українських та узбецьких працівників