Овочі-Ягоди-Сад

Асортимент органічних ягід планують розширити спаржею та ожиною

Асортимент органічних ягід планують розширити спаржею та ожиною

Підприємство «Двіпа», що в Магдалинівському районі Дніпропетровської області на 12 га вирощує органічні суницю садову, малину та порічки планувало розширити асортимент спаржею та ожиною. Спаржа найбільш рання культура для заморожування, а ожина – рентабельна.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

«Спаржу додати було б ідеально: вона найбільш рання для заморожування, і можна було б завантажити ще й лінію миття продукції, – агроном ТОВ «Двіпа» Богдан Гнатюк. – Ми навіть домовилися з постачальниками саджанців спаржі про поставку, але стався карантин –– і всі плани довелося поставити на паузу. На наступний рік плануємо все-таки спробувати посадити ожину».

На думку богдана Гнатюка, це недооцінена ягода.

«Приміром, якщо взяти сорт Чачанська Бестерна, то він практично ідеальний для органічного виробництва, він більш урожайний за традиційні сорти, – сказав агроном. – Ожина в середньому вдвічі врожайніша за малину, з неї реально отримати 10–12 т/га. Тож навіть враховуючи затрати на гектар, її собівартість менша, збирати – легше, тому плата за збір аналогічна вартості збирання суниць садових. Промислові сорти не колючі, вирощуються на шпалері. Навіть якщо ціна на ожину нижча за малину, то це компенсується більшою врожайністю».

За даними спеціаліста, цього сезону звичайну, неорганічну ожину продавали по 50–60 грн/кг. 

«Проте партія в кілька сотень кілограмів гуртовикам не цікава, а от починаючи з 20 тонн товару можна вести перемовини про експорт і зовсім іншу ціну, – зауважив Богдан Гнатюк. – У замороженої ожини є стабільний ринок збуту, якщо говорити про переробку. З мінусів – те, що вона конкурує з дикоросами, які не мають статті витрат на вирощування, а отже, вони дешевші, ніж ягоди, вирощені в промислових масштабах».

Читайте також: На вирощування спаржі українського фермера надихнула Німеччина