Овочі-Ягоди-Сад

Алича витримує карбонатність ґрунтів краще, ніж інші плодові культури

Алича порівняно з іншими плодовими культурами менш вибаглива до ґрунтових умов. Вона успішно росте на всіх ґрунтах, які придатні для плодових багаторічних насаджень, діапазон реакцій ґрунтового розчину рН 4,5-8.

Зокрема, дерева аличі добре розвиваються на малородючих щебенистих, піщаних і супіщаних ґрунтах. Утім, сорти гібридної аличі на цих ґрунтах почуваються погано, передусім через перегрів й брак води.

Алича краще від інших плодових культур витримує карбонатність ґрунтів і є найбільш солестійкою. Вона витримує вміст хлористих солей у ґрунті на рівні 1,5-2,5 мг екв./100 г сухого ґрунту, а сірчанокислих солей – на рівні і 4-5 мг екв./100 г сухого ґрунту.

Для порівняння: абрикос здатен витримати відповідно 0,9 і 30 мг екв./100 г сухого ґрунту, а персик – 0,5-0,8 та 2-2,5 мг екв./100 г сухого ґрунту.

Одним із чинників пристосування аличі до підвищеної концентрації хлористих солей є її здатність засвоювати ці солі й накопичувати значну кількість хлору в листі, а потім під час листопаду його скидати.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!